سیم رابیتس بندی

تعداد مشاهده : 880
تاریخ آخرین ویرایش : 1399/02/25 (13:10)

سیم رابیتس بندی
صنایع مفتولی تاجیک

سیم رابیتس بندی (سیم مفتول گالوانیزه با ضخامت 1.2 و 1.5 میلی متر ) نوعی سیم گالوانیزه نازک محسوب می شود که از کشش کلاف فولاد کم کربن ( وایرود ) و سپس پختن آن در کوره های آنیل و اسید شور کردن و کشش و گالوانیزه کردن آن تولید می شود .
سیم رابیتس بندی به دو نوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تقسیم می شود :

1. سیم رابیتس بندی (گالوانیزه گرم) : سیم رابیتس بندی 1.2mm که در خط گالوانیزه گرم تولید می شود که به آن اصطلاحا ( Hot Dipped Galvanized Wire ) نیز گفته می شود ابتدا > کشش کلاف فولاد کم کربن > حرارت دادن تا سرخ شدن کامل سیم > عبور از حوضچه عنصر روی مذاب > عملیات خنک سازی بر روی این محصول انجام می شود ، سیم رابیتس بندی که در خط گالوانیزه گرم تولید می شود از کیفیت بالاتر و قیمت بالاتری برخوردار است .

2. سیم رابیتس بندی (گالوانیزه سرد) : سیم رابیتس بندی 1.2mm که در خط گالوانیزه سرد تولید می شود که به آن اصطلاحا ( Electro Galvanized Wire ) نیز گفته می شود ابتدا > کشش کلاف فولاد کم کربن > پختن آن در کوره های آنیل > اسید شور کردن و شستن > عبور از حوضچه الکترو گالوانیزه > حرارت دادن بر روی این محصول انجام می شود ، سیم رابیتس بندی که در خط گالوانیزه سرد تولید می شود از کیفیت استاندارد و قابل قبول و قیمت مناسب تری برخوردار است .

سیم رابیتس بندی با کیفیت های مختلفی در بازار موجود است که تشخیص دادن اورجینال و اصل بودن سیم رابیتس از جنس متفرقه و ضایعات ، دشوار است و این تفاوت خود را در هنگام انجام کار و پس از انجام کار با بروز مشکلات پیش آمده خود را نشان می دهد .
سیم رابیتس بندی از دو جنس فابریک و کنار ورق (ضایعات) تولید می شود :

1. سیم رابیتس بندی فابریک : این محصول همانطور که گفته شد از بالاترین کیفیت در خانواده محصولات صنایع مفتولی برخوردار است ، اگر بخواهیم نگاه دقیق تری به پروسه تولید ماده اولیه سیم رابیتس بندی فابریک داشته باشیم در ابتدا سنگ آهن که انواع مختلفی دارد از معادن برداشت شده و به کارخانه های فولاد سازی فروخته می شود > کارخانه های فولاد سازی اقدام به تولید بولت و شمش فولاد از سنگ آهن می نمایند > کارخانه های پایین دستی فولاد شمش فولاد را تبدیل محصولات مختلفی مانند میلگرد کلاف و میلگرد ساده و ورق های آهن و سایر محصولات این خانواده می نمایند > صنایع مفتولی در این مرحله با خرید کلاف فولاد کم کربن با آنالیز RST34 و ... که این مفتول فولادي كم كربن در صنایع ساختماني براي مصارف ساختمانی و صنايع كششي کاربرد دارد اقدام به کشش آن از سایز 6.5 و 5.5 به 1.2 می نماید > ورود به خط گالوانیزه > سیم رابیتس بندی فابریک .

2. سیم رابیتس بندی کنار ورق ( ضایعات ) : سیم رابیتس بندی درجه 3 که از کنار ورق و ضایعات پروفیل تولید می شود ، ماده اولیه این نوع سیم قراضه های آهن است که به عنوان کالای درجه دوم در بازار آهن آلات دنیا خرید و فروش می شود و بزرگترین خریدار قراضه آهن در جهان کشور ترکیه است که به وسیله این کالای ارزان تر از سنگ آهن و شمش با استفاده از قراضه آهن و تبدیل آن در صنایع تبدیلی به شمش آهن از این کالا در صنایع فولاد و مفتولی خود استفاده کرده و با قیمت رقابتی تر بازار های منطقه را در دست گرفته است ، قراضه آهن یا همان ضایعات و کنار ورق > فشرده شدن ضایعات توسط دستگاه و تبدیل آن به سیم حاشیه دار با مقطع غیر دایره > پختن آن در کوره آنیل > کشش و سایز کردن سیم توسط دوزه ها > عبور دادن از خط گالوانیزه ، کیفیت پایین تر این محصول به دلیل عدم خلوص کافی کربن در کلاف فولاد محسوب می شود .

آنالیز سیم رابیتس بندی فابریک از وایرود RST34

ترکیب شیمیایی GOST DIN شماره فولاد
Other

SMAX

PMAX

Mn Si C
_ 0.035 0.035 0.3-0.5 0.2 0.12 ST 2SP RSt34-2 1.0034

صنایع مفتولی تاجیک
کارخانه تولید کننده سیم رابیتس بندی
صنایع مفتولی تاجیک با چند دهه تجربه در ضمینه تولید سیم رابیتس بندی در سال 1399 با بهره مندی از ماشین آلات کشش و گالوانیزه با تکنولوژی روز دنیا که توسط مهندسین مجرب داخلی طراحی و ساخته شده است و با کمک نیروی کار آموزش دیده ، اقدام به تولید سیم رابیتس بندی با کیفیت بالایی نموده است و توانسته صادرات این محصول را به کشور های عراق ، افغانستان ، کشور های روسی زبان ، پاکستان توسعه بدهد و بازار کشور های سوریه ، تاجیکستان ، گرجستان ، آذربایجان ، ارمنستان ، عمان ، قطر را نیز در دستور کار خود دارد .
محصولات این کارخانه با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر توانسته است در بازار عراق جایگزین سیم رابیتس بندی چینی بشود .
 صادرات این محصول متناسب با نیاز بازار کشور های مختلف به صورت :
 کلاف 2KG ، کلاف 15KG ، کلاف 30KG
سلفون پیچ ، وکیوم شده ، گونی پیچ ، تسمه پیچ
تولید و عرضه و پخش می شود

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی جهت انجام امور صادراتی سیم رابیتس بندی + پروفرما و پیش فاکتور سیم رابیتس بندی می باشند.


سیم اسکوپ و رابیتس به علت نزدیک بودن سایز آن ها به یکدیگر در بازار توسط خریدار و فروشنده به اشتباه معامله میشود سایز این سیم ها 1.2mm و 1.5mm می باشند که کاربرد های متفاوتی در صنعت ساختمان دارند ، سیم رابیتس بندی که به آن سیم راویز و راویز بندی نیز گفته می شود در صنایع ساختمانی بیشتر به عنوان رابیتس کاری سقف وکاربرد دارد اما سیم اسکوپ در پشت نمای سنگ ساختمان ها کاربرد دارد و وظیفه آن نگه داشتن نمای سنگ ساختمان ها در ارتفاع می باشد.

کارخانه تولیدی
سیم گالوانیزه رابیتس
صنایع مفتولی تاجیک
کاتالوگ محصولات و لیست قیمت