اخبار و تحلیل بازار صنایع مفتولی تاجیک در هفته دوم شهریور 98

تعداد بازدید : 950
زمان ارسال خبر : 1398/06/13 (13:11)

اخبار و تحلیل بازار صنایع مفتولی تاجیک در هفته دوم شهریور 98
گزارش و تحلیل هفتگی صنایع مفتولیبه شرح زیر است: در دو ماه اخیر و بویژه روزهای گذشته با توجه به عواملی از قبیل وضعیت سیاسی و روابط خارجی و خبرهای مثبتی نسبت به خروج از برجام.
A.  نرخ ارز کاهش قیمتی حدودا ۵۰۰ تومانی را تجربه کرد. و بعد از حدود یک سال به قیمت 11 هزار تومان و یورو به قیمت 12 هزار تومان و همچنین با توجه به دستور رئیس جمهور برای برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی و زیر فشار قرار گرفتن اتحادیه اروپا و متحدان آمریکا در منطقه با توجه به شکست های پی در پی عربستان و امارات در یمن و به خطر افتادن امنیت اسرائیل از سوی دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بهارستان : رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزینه‌های ایران برای کاهش تعهدات برجامی را تشریح کرد تا ایران چه گزینه‌هایی برای کاهش تعهدات برجامی دارد؟
B. همچنین با توجه به سفر عراقچی به فرانسه برای مذاکره با رئیس جمهور فرانسه و اخبار بدسته آمده خبر از : معاون وزیر امور خارجه ایران گفت از نظر جمهوری اسلامی هیچ مذاکره مجددی در خصوص برجام صورت نخواهد گرفت .  پس از این کاهش نیز، انتظار می‌رود با شیب کم به مرور وارد کانال دلار ۱۰ هزار تومانی بشویم.
عواملی که در بالا ذکر شد می تواند نقش موثری در قیمت سیم مفتول گالوانیزه و محصولات تابعه آن مانند قیمت توری حصاری فنس و قیمت سیم خاردار و قیمت خرید و فروش سیم رابیتس بندی همچنین تمام محصولات خانواده وایرود ( WIRE ROAD ) که شامل سیم سیاه آنیل ( black annealed wire ) که در خطوط کشش مفتول تبدیل به سیم سیاه آرماتور بندی می شود تاثیر گذار است از سوی دیگر
گروه 2 محصولات نیز مانند: 1. قیمت خرید و فروش سیم سیاه 2. قیمت خرید و فروش سیم مفتول گالوانیزه 3. قیمت خرید و فروش سیم مفتول مسی مسوار تاثیر گذار است که این گروه نیز بر روی قیمت های
گروه 3 مانند : 1. فروش توری گابیون 2. فروش توری مرغی 3. فروش توری حصاری فنس 4. فروش توری جوشی 5. فروش توری سرندی 6. فروش توری رولی 7. فروش توری شبکه مش 8. فروش توری فرنگی 9. فروش توری زیگزاگ 10. فروش توری زنجیری 11. فروش توری باغی
که تمام محصولات این 3 خانواده از قیمت وایرود و قیمت بازار آهن و کارخانجات فولاد تبعیت می پذیرند و به دلیل صادراتی بودن محصول صنایع فولادی پس صنایع مفتولی نیز از یکدیگر با نوسانات به وجود آمده در بازار دلار همزمان با خروج ایران از برجام و کاهش تعهدات برجامی با برداشتن گام سوم  صورت می پذیرد .با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و تعطیلات تاسوعا و عاشورا و شرکت و حضور مردم در عزاداری سالار شهیدان به همین خاطر با توجه به نزدیک شدن به پایان شهریور ماه و نامشخص بودن وضعیت سیاسی برجام و گره زده شدن اقتصاد کشور به برجام توسط مسئولان و گروگان گرفتن اقتصاد احتمال ان میرود با توجه به شوک وارد شده به بازار صنایع مفتولی توسط شرکت میهن نور با کاهش شدید قیمت ها که به احتمال فراوان با نیت تخلیه ظرفیت مازاد این شرکت در این هفته صورت پذیرفت و قیمت سیم مفتول گالوانیزه و وایرود ابهر و سیم مفتول مسی مسوار و توری حصاری فنس و قیمت خرید و فروش سیم خاردار خطی و سیم خاردار سوزنی و سیم خاردار تیغی و سیم خاردار تبری و سیم خاردار حلقوی و قیمت انواع توری که توسط کارخانه توری بافی را تحت تاثیر قرار دهد اگر تولید کنندگان ایرانی بتوانند حلقه مفقود شده این صنعت که در دست گرفتن مستقیم شبکه توزیع عراق و افغانستان است را از کشور های رقیب مانند ترکیه چین و کشورهای اروپایی بربایند می توانند با دست بالا بر روی قیمت سیم مفتول گالوانیزه گرم و سرد قیمت گذاری انجام دهند.
نوسانات به وجود آمده در بازار فلزات تاثیر چشمگیری بر روی :
A. قیمت وایرود ابهر
B. قیمت سیم سیاه
C. قیمت مفتول آرماتور بندی
D. قیمت سیم رابیتس بندی
E. قیمت مسوار
F. قیمت اسیدشور
G. قیمت سیم مفتول گالوانیزه گرم
H. قیمت سیم مفتول گالوانیزه سرد
I. قیمت سیم مفتول مسی
M. قیمت توری حصاری فنس
N. قیمت پودر آهن
O. قیمت مفتول دوخت
P. قیمت کلاف وایرود
L. قیمت مفتول فنر پر کربن
K. قیمت سیم آرماتور بندی پخته
S. قیمت کلاف گالوانیزه
Z. قیمت برگ ورق رابیتس
X. قیمت مسوار تهران
V. قیمت مسوار اصفهان
J. قیمت مفتول گالوانیزه تهران
U. قیمت مفتول گالوانیزه اصفهان
Y. قیمت ریز بار شاخه
T. قیمت توری گابیون توری سنگ
R. قیمت توری فرنگی مرغی شش ضلعی
W. قیمت توری جوشی سرندی زیگزاگ
Q. قیمت توری شبکه مش رولی زنجیری
برای ثبت سفارش و دریافت لیست قیمت می توانید از طریق واتس آپ و یا تماس با کارشناسان فروش ما در کارخانه به صورت مستقیم خرید خود را از درب کارخانه انجام دهید و بار صادراتی خود را با برند و اتیکت و لوگو و سلفون بسته بندی چاپ دار خود تحویل بگیرید و با خیال اسوده ان را به عراق و افغانستان و اذربایجان صادرات نمایید.