سیم بکسل

تعداد مشاهده : 1719
تاریخ آخرین ویرایش : 1399/03/27 (13:56)

سیم بکسل

صنایع ماشین سازی تاجیک سازنده انواع دستگاه ها و ماشین آلات سیم بکسل

سیم بکسل
کارخانه صنایع مفتولی تاجیک
فروش انواع سیم بکسل مطابق استاندارد های بین المللی
 برای انواع جرثقیل سقفی ، جرثقیل ماشینی ، تاور کرین ، آسانسور ، وینچ و بالابر

تاریخچه سیم بکسل
طناب فولادی یا سیم بُکسِل (به انگلیسی: Wire Rope) نوعی طناب است که از الیاف فولاد ساخته می‌شود و مجموعه‌ای از سیم، لایه سیم و مغزی است. الیاف فولادی به صورت مارپیچ به هم تابیده شده و یک طناب را تشکیل می‌دهند،
 تعدادی طناب نیز به‌طور مارپیچ به همراه یکدیگر به دور یک مغزی تابیده شده و تشکیل طناب قطورتری را می‌دهند که اصطلاحا در فارسی بازار و صنعت کشور ما به آن سیم بکسل می گویند. 
سیم بکسل (طناب فولادی) در سال ۱۸۳۴ توسط یولیوس آلبرت در شهر کلاستال آلمان و برای استفاده در ماشین آلات معادن اختراع شد.


انواع سیم بکسل
 فروش انواع سیم بکسل صنعتی با بالاترین کیفیت تضمین شده و مطابق استاندارد های بین المللی از برترین تولید کنندگان سیم بکسل از سراسر جهان.

سیم بکسل از نظر جنس مفتول
 به طور کلی سیم بکسل ها از یکی از سه نوع ماده اولیه زیر ساخته میشوند : 
مفتول فولادی بدون روکش یا غیر گالوانیزه : این نوع مفتول معمولا برای سیم بکسل هایی مورد استفاده قرار میگیرد که عامل فرسایش در تعیین طول عمر مفید سیم بکسل نقش مهمتری داشته و سیم بکسل کمتر در معرض عوامل ایجاد کننده زنگ زدگی قرار دارد.
 مفتول فولادی گالوانیزه : این نوع مفتول دارای روکش یکنواخت روی می باشد و در برابر زنگ زدگی بر اثر آب دریا , هوا , رطوبت و سایر عوامل مشابه مقاوم است .بنابراین سیم بکسل های فولادی گالوانیزه در صنایع کشتیرانی , شیلات , مرغداری ها و … مورد استفاده قرار میگیرد .
 مفتول فولادی استنلس استیل : سیم بکسل هایی که از این نوع مفتول ساخته میشوند علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی در مقابل حرارت نیز تا 1050 درجه سانتیگراد مقاوم بوده و در صنایع شیمیایی , غذایی , دارویی مورد استفاده قرار میگیرند و همچنین این سیم بکسل مقاومت بسیار بالایی در برابر اثرات مخرب آب دریا دارد.

مغزی سیم بکسل
 دو نوع مغزی برای سیم بکسل وجود دارد: 
مغزی الیافی (FC) :
 از الیاف طبیعی یا الیاف مصنوعی استفاده میشود . اگرچه هنوز استفاده از کنف طبیعی در ساخت سیم بکسل متداول است , الیاف مصنوعی نظیر پلی پروپیلن به طور روزافزون به عنوان مغزی سیم بکسل مورد استفاده قرار میگیرد .
 مغزی فولادی :
 مغزی فولادی ممکن است خود یک سیم بکسل مستقل باشد که در این صورت به آن مغزی فولادی مستقل (IWRC) میگویند . در مورد سیم بکسل های با قطر کمتر از 10 میلیمتر , مغزی فولادی معمولا یک رشته مفتول فولادی (WSC) خواهد بود .

انواع تاب سیم بکسل 
سیم بکسل ها از نظر نوع تاب به دو نوع معمولی و لنگ به شرح ذیل تقسیم میشوند : 
سیم بکسل هایی با تاب معمولی : هنگامیکه جهت تاب مفتولها در یک رشته مخالف جهت تاب رشته ها باشد , تاب معمولی است .
 این نوع سیم بکسل میل کمی به از هم باز شدن یا گره خوردن داشته و در برابر فشار , لهیدگی و تغییر شکل مقاومت بیشتری دارد . در عوض مقاومت آن در برابر سایش کم بوده و قابلیت انعطاف کمتر از سیم بکسل های با تاب لنگ دارد.

 سیم بکسل های با تاب لنگ : که به نام John Lang انگلیسی ثبت شده است . جهت تاب مفتول در یک رشته با جهت تب رشته ها در سیم بکسل یکی میباشد . 
مقاومت سیم بکسل های با تاب لنگ در برابر سایش بیشتر از سیم بکسل های با تاب معمولی است . اما باید هنگام کار با آنها مراقب بود تا سیم بکسل گره نخورد و یا ازهم جدا نشود , چون این نوع سیم بکسل میل زیادی به از هم باز شدن دارد .
 از این سیم بکسل در مواردی استفاده میشود که هر دو سر سیم بکسل مهار شده باشد .
 به طور کلی کار کردن با سیم بکسل های با تاب معمولی آسانتر است و کاربرد متداول تری دارد اما در مواردی مثل آسانسورهای باری و مسافری که مقاومت بیشتر در برابر سایش مورد نظر است , تاب لنگ ترجیح دارد.

سیم بکسل های راستگرد و چپگرد
 اصطلاح راستگرد و چپگرد مربوط به تابیدن رشته ها در سیم بکسل میباشد . سیم بکسل های راستگرد متداولترین نوع سیم بکسل ها هستند . سیم بکسل های باتاب راست را به حرف Z و سیم بکسل های باتاب چپ را با حرف S نشان میدهند .

مقایسه انواع بافت در سیم بکسل
 سیم بکسل می‌تواند دارای چهار بافت کلی باشد: 
بافت سیل (Seale):در بافت سیل درهر رشته سیم بکسل تعداد مفتولهای هر ردیف که دور مفتول مرکزی قرار میگیرد مساوی هم است , قطر مفتولهای بیرونی بیشتر از قطر مفتولهای ردیف درونی است ولی در هر ردیف قطر کلیه مفتولها یکسان میباشد . به علت ضخیم بودن مفتولهای بیرونی , این نوع سیم بکسل ها دارای مقاومت سایشی بالایی هستند . 
بافت فیلر (Filler):در بافت فیلر قطر مفتولها در تمامی ردیفها مساوی است .در فضای خالی بین مفتولهای ردیف بیرونی و ردیف درونی مفتولهای نازکی قرار میگیرند که فیلر نامیده میشوند . سیم بکسل های فیلر دارای سطح فلزی بیشتری بوده و از قابلیت انعطاف و مقاومت سایشی بالاتری برخوردار میباشند .
 بافت وارینگتون (Warrington): در بافت وارینگتون هر رشته سیم بکسل در ردیف بیرونی دارای مفتولهای ضخیم و نازک به صورت یک در میان میباشد . به علت ترکیب مفتولهای ضخیم و نازک در ردیف بیرونی , سیم بکسل های وارینگتون دارای انعطاف بیشتری نسبت به سیم بکسل های سیل هستند .
 بافت استاندارد (Standard): در این نوع بافت , قطر کلیه مفتولهای تشکیل دهنده هر رشته یکسان است . سیم بکسل ها با بافت استاندارد به علت دارا بودن قابلیت انعطاف بالا دارای کاربردهای بسیار متنوعی در رشته های گوناگون صنعتی میباشند .

فروشگاه سیم بکسل
سیم بُکسِل در واقع نوعی طناب فولادی است که از الیاف فولاد ساخته می‌شود و مجموعه‌ای از چندین رشته سیم مفتول است که به دور یک مغزی (هسته ) تنیده شده است.
 هسته ذکر شده در دو نوع الیاف و فولادی ساخته میشود. متریال بکار رفته در تولید سیم بکسل بسته به شرایط محیطی (خشک و مطوب) و همچنین میزان بار وارد بر آن مشخص میشود چرا که تنسایل سیم بکسل ها که معیار تعیین کننده ای در سختی کششی آنها می باشد تحت تاثیر متریال بکار رفته می باشد.
 طناب فولادی می‌تواند دارای چهار بافت کلی : سیل (Seale)، فیلر (Filler)و وارینگتون و Warrington Seale باشد. 
بنا به نوع بافت ، نوع مغزی ، قطر ، جنس سیم و روکش آن بیش از 2000 نوع سیم بکسل وجود دارد که با توجه به نیاز در صنایع و دستگاههای مختلف مانند صنایع کشتی سازی ، دستگاههای حفاری ، دکلهای حفر چاه های نفت و گاز ، ماشین آلات معدنی ، ماشین های بالابر ، آسانسورها و… از انواع آنها استفاده می شود.
 انواع مختلف سیم بکسل از قبیل سیم بکسلهای حفاری ، آسانسوری ، نتاب و… در ابعاد مختلف در فروشگاه سیم بکسل هارد وایر قابل ارائه می باشد.

مقایسه سیم بکسل فولادی و استیل
سیم بکسل های فولادی تفاوت بسیاری از نظر سختی، تنسایل و مقاومت محیطی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند که نقش تعیین کننده ای در صنایع و شرایط محیطی مصرفی آنها نیز دارد.
 سیم بکسل های استیل چه از نوع بگیر باشند (گرید 304) و چه از نوع نگیر (گرید 316) دارای تنسایل 700 مگاپاسکال هستند.
 این در حالی است که سیم بکسل ارزان فولادی با درصد کربن مختلف دارای تنسایل بالای 100 و حتی تا حدود 1800 مگاپاسکال هستند.
 از نظر نوع کارایی سیم بکسل های استیل به سبب دارا بودن درصد زیادی کروم و نیکل در ساختار خود در برابر رطوبت و زنگ زدگی ناشی از آن مقاومت بسیار مناسبی دارند، این در حالی است که سیم بکسل های فولادی بصورت ذاتی مقاومتی در برابر رطوبت نداشته و از این رو معمولا بصورت گالوانیزه عرضه میشوند. 
عرضه انواع سیم بکسل های فولادی در تنسایل مختلف و با برند های مختلف آلمانی، کره ای، تایوانی و چینی در فروشگاه سیم بکسل هاردوایر. با توجه به قیمت ارزان متریال و مفتول فولاد نسبت به استیل قیمت سیم بکسل استیل نیز بالاتر از سیم بکسل فولادی می باشد.

صنایع مصرف کننده سیم بکسل
سیم بکسل جزو ابزار آلات و ادوات صنعتی بسیار پرکاربرد می باشد که از آن به منظور حمل، کشش و جابجایی اجسام در صنایع سنگین و همچنین از بافت ها و سایز های خاص آن جهت برش دادن همراه با الماس استفاده میشود. 
از سیم بکسل ها در صنعتی ساختمان هم در مرحله ساخت در جابجایی مصالح از طریق وینچ و بالابر و هم در ساختار آنها بالاخص در اتصالات وزنه آسانسور و بر روی درام آسانسور استفاده میشود. لازم به ذکر است سیم بکسل مغز کنفی ارزان تر از سیم بکسل مغز فولادی است. در صنایع نفت و پتروشیمی در حفاری ها و در دکل های نفتی نیز از ساختار های متفاوتی از سیم بکسل معمولا با تنسایل بالا استفاده میشود.
 ساختار نتاب سیم بکسل ها نیز که به شکل پوست مار می باشند و از جنس فولادی با مغزی فولاد نیز هستند در تاورکرین ها استفاده میشود تا حداکثر میزان امنیت بار را دارا بوده و از تابیدن سیم بکسل و در نهایت بار در حین حرکت جلوگیری به عمل آید.
 موارد صنعتی یاد شده تنها برخی از استفاده های انبوه این قطعه صنعتی میباشد، چرا که خرید سیم بکسل در صنایع خودرو سازی در سایز های پایینتر، در خدمات شستشوی نمای ساختمان ها ( سیم بکسل کلایمر) و همچنین در سالنهای ورزشی بالاخص بدنسازی (سیم بکسل روکش دار) استفاده فراوان می شود. 
فروشگاه سیم بکسل ارزان هاردوایر (کیومرث قراچورلو) وارد کننده انواع طناب های فولادی در سایز های مختلف و برای صنایع مختلف می باشد.

مشاوره خرید سیم بکسل ارزان و با کیفیت
قیمت سیم بکسل که مطابق با سایز و متریال بکار رفته در آن در وهله اول و کشور و برند تولید کننده، نوع بافت و آبکاری و سرتیفیکت ها در وهله دوم تعیین میشود با توجه به اینکه خرید سیم بکسل جهت واردات معمولا بصورت ارزی صورت می گیرد می تواند متغیر باشد. 
بازرگانی هاردوایر علاوه بر مشاروه رایگان در امر خرید سیم بکسل ارزان با دارا بودن اطلاعات فنی دقیق پیرامون نحوه کار و بار وارده بر سیم بکسل ها خود را متعهد میداند تا با ارائه پایینترین و مناسب ترین قیمت سیم بکسل و ادوات و متعلقات خدمات شایانی را به مشتریاند خود ارائه نماید

 سیم بکسل کلایمر,
سیم بکسل 4X31WS+PPC 
سیم بکسل کلایمر
 سیم بکسل آسانسوری
 محصولات, سیم بکسل 8X19S+FC
سیم بکسل آسانسوری
 سیم بکسل آسانسوری
 محصولات, سیم بکسل 8X19S+IWRC
 سیم بکسل آسانسوری
 محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل آسانسوری PAWO 819 W
 سیم بکسل آسانسوری
 محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل آسانسوری PAWO F 7S 
سیم بکسل آسانسوری
, محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل آسانسوری PAWO F 819S FC
 سیم بکسل آسانسوری
, محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل آسانسوری PAWO F10 
سیم بکسل آسانسوری,
 محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل آسانسوری PAWO F3 
سیم بکسل آسانسوری,
 محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل آسانسوریPAWO F7
 سیم بکسل استیل
, محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل استیل
 سیم بکسل نتاب 
سیم بکسل تاور کرین
 سیم بکسل حفاری
, محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل حفاری 6X19 +FC 
سیم بکسل حفاری
, محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل حفاری 6X19+FC LHRL 
سیم بکسل حفاری,
 محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل حفاری 6X19S +FC
 سیم بکسل حفاری, 
محصولات, سیم بکسل
 سیم بکسل حفاری 6X19S+FC LHRL سیم بکسل روکش دار,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل روکش دار سیم بکسل فولادی,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل فولادی 6X19 S + IWRC سیم بکسل فولادی,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل فولادی 6X19+IWRC سیم بکسل فولادی, محصولات
, سیم بکسل سیم بکسل فولادی 6×37+IWRC سیم بکسل
 سیم بکسل گاورنر آسانسوری 1 سیم بکسل سیم بکسل گاورنر آسانسوری 2 
سیم بکسل آسانسوری, محصولات
, سیم بکسل سیم بکسل گاورنرآسانسوری6×12+7FC سیم بکسل مهاری,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل مهاری 1X19 سیم بکسل مهاری,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل مهاری 1X37 سیم بکسل مهاری,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل مهاری 1X7 سیم بکسل مهاری,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل مهاری 3X7 سیم بکسل مهاری,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل مهاری 6X7+IWS سیم بکسل نتاب,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل نتاب 19X7 سیم بکسل نتاب,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل نتاب 35WX7 سیم بکسل هفت لا کنف,
 محصولات, سیم بکسل سیم بکسل هفت لاکنف 6X12+7FC اطلاعات بیشتر سیم بکسل هفت لا کنف, 
محصولات, سیم بکسل سیم بکسل هفت لاکنف 6X24+7FC

مفهوم تنسایل سیم بکسل ها

تنسایل یک مشخصه مکانیکی بسیار مهم است که در نمودار تنش و کرنش متریال های مختلف من جمله فلزات بیان میشود. نمودار تنش و کرنش (تنش به مفهوم فشار و یا نیروی واحد سطح و کرنش به مفهوم تغییر طول) یکی از نمودارهای بسیار مهم است که در تست کشش سیم بکسل نیز رسم شده و معیار بررسی کیفیت و مقاومت کششی قرار میگیرد. 
در نودار تنش و کرنش 3 نقطه از اولویت بالایی برخوردار هستند. یکی نقطه مربوط به تنش تسلیم می باشد که در واقع نقطه است که مفتول سیم بکسل از حالت الاستیک وارد نقطه پلاستیک میشود.
 به زبان ساده تر مفتول های بکار رفته در ساختار سیم بکسل در نیروهای کششی پایینتر از این سطح یک تغییر طول بسیار اندکی دارند که با برداشته شدن بار دوباره به نقطه اول باز میگردند اما با وارد شدن به ناحیه پلاستیک با حذف بار نیز دیگر به نقطه اولیه باز نمی گردند. مبنای دوم در نمودار تنش و کرنش نقطه تنسایل سیم بکسل می باشد که میزان تنش تحمل آن حتی از نقطه پارگی نیز بیشتر می باشد. 
هر چه میزان کربن بکار رفته در فولاد اولیه تولید سیم بکسل بیشتر باشد نقطه تنش تسلیم و تنسایل کششی به هم نزدیکتر می باشند و یا به زبان ساده تر از لحظه تسلیم تا شکست زمان و تغییر طول کمتری را شاهد خواهیم بود.
 سومین نقطه در نمودار تنش  و کرنش نقطه شکست است که همان نقطه پارگی کامل سیم بکسل مس باشد که مفتولها یکی پس از دیگری پاره شده و به پارگی کامل استرند ها و در نهایت سیم بکسل می انجامد. قیمت سیم بکسل های تنسایل بالا به سبب سخت تر بودن مراحل تولید بالاتر می باشد. هارد وایر مشاور شما در امر خرید سیم بکسل می باشد..

تنسایل سیم بکسل های فولادی (Carbon Steel , Alloy Steel) حداقل 1660 مگاپاسکال می باشد
 تنسایل سیم بکسل های فولادی گرید بالا 1770 مگاپاسکال و حتی بالاتر یعنی 1960 مگاپاسکال می باشد 
تنسایل سیم بکسل های استنلس استیل حدود 1570 مگاپاسکال می باشد
 تنسایل بالاتر صرفا به مفهوم مقاومت بیشتر سیم بکسل در برابر نیرو و تنش های کششی می باشد و به هیچ وجه معیاری برای بالاتر بودن مقاومت محیطی در برابر زنگ زدگی نمی باشد
 تنسایل سیم بکسل ها در سیستم آمریکایی با PSI و KSI مشخص میشود که هر KSI برابر با 6.869 MPA می باشد.


انواع سیم بکسل آسانسوری، حفاری، جرثقیلی، تاورکرین و… انواع زنجیر، وینچ برقی، ماشینی و دستی، جرثقیل برقی، دستی و بادی، جرثقیل بازویی و دروازه ای، جک کتابی، مگنت، طناب ابریشمی و PP، اتصالات- انواع قلاب، شگل، کلیپس، تسمه، حلقه، ورق گیر، بشکه گیر، مهارکش هرزگرد بست بکسل، سربکسل، رابط زنجیر و … تیفور، پولیفت، لنگر و زنجیر لنگری وابزار آلات صنعتی و معدنی و ساختمانی

ساختار سیم بکسل آسانسوری
 سیم بکسل های آسانسوری معمولا ساختاری با 8 استرند و مغزی الیافی دارند. الیاف بکار رفته در مغزی سیم بکسل آسانسور معمولا کنفی ( گاهی پروپیلن و گاهی سیزال) می باشند که با استحکام و در عین حال انعطاف آنها کمک می کند.
 سایز های پر کاربرد سیم بکسل آسانسوری عبارتند از سایز 8 میلیمتر، 10 میلیمتر، 11 و 12 میلیمتر. سیم بکسل های آسانسور معمولا بصورت گالوانیزه و گاهی بصورت روغن اندود زرد رنگ و سیاه رنگ در بازار موجود می باشند. پر مصرف ترین سایز در صنعت آسانسوری سیم بکسل نمره 10 می باشد.
 به جز ساختار استاندارد سیم بکسل آسانسور که دارای استرند های 19 مفتوله می باشد سیم بکسل گاورنر معروف به هفت لا نیز که بسیار نرم بوده و از استحکام کششی پایینتری نیز برخوردار است برای قرار گیری روی گاورنر آسانسور ها مورد استفاده قرار میگیرد که در مغزی هر یک از استرند ها الیاف استفاده شده است. بازرگانی هاردوایر عرضه کننده سیم بکسل نمره 10 آسانسوری بصورت عمده می باشد.


مشخصات سیم بکسل نمره 10 آسانسوری سیم بکسل سایز 10 پر مصرفترین سایز در صنعت آسانسور می باشد که از ساختار 8X19 با ساختار سیل و مغزی الیافی و گاهی فولادی عرضه میشود
. سیم بکسل 10 آسانسوری در هر 100 متر دارای 34.6 کیلوگرم وزن در حالت مغز کنفی و 42.2 کیلوگرم وزن در حالت مغز فولادی می باشد.
 میزان حداقل بار شکست در سیم بکسل نمره 10 آسانسوری مغز فولادی 61.2 کیلونیوتن می باشد که در مقایسه با سیم بکسل سایز 10 مغز کنفی که مقدار 51.9 کیلو نیوتن را دارد بالاتر می باشد. 
شایان ذکر است با وجود بالاتر بودن خواص مکانیکی سیم بکسل سایز 10 آسانسوری مغز فولادی انعطاف کمتر آن نسبت به مورد مشابه مغز کنفی استفاده از آن را محدود تر کرده است.
 پوشش سطحی سیم بکسل نمره 10 آسانسور سیم بکسل نمره 10 آسانسوری از جنس فولادی و بسته به کاربری دارای سختی های سطحی و مقاومت کششی کتفاوتی است.
 اما با توجه به متریال کلی که از جنس فولاد می باشد بدون پوشش سطحی در معرض زنگ زدگی و خوردگی قرار دارد. برای افزایش مقاومت سطحی سیم بکسل نمره 10 در برابر عوامل خورنده محیطی معمولا سطح مفتول ها را قبل از قرارگیری در پروسه تولید با فلز روی (زینک) در حمام روی گالوانیزه سرد می کنند. 
در مواردی حتی فرایند آبکاری گالوانیزه گرم نیز برای سیم بکسل آسانسوری سایز 10 اعمال می شود که در این صورت محصول نهایی دارای قیمت بسیار بالایی خواهد بود.
 در مواردی نیز برای جلوگیری از برخورد مستقیم قطرات آب و رطوبت که عامل اصلی ایجاد زنگ زدگی سیم بکسل نمره 10 آسانسوری می باشد سطح خارجی آن را با روغن سیاد و یا طلایی پوشش می دهند . 
برندهای تولید کننده سیم بکسل آسانسور برند های معتبر زیادی در دنیا به تولید سیم بکسل های سایز 10 آسانسوری میپردازند که در این میان گوستاولف آلمان و کیسوایر کره در بازار ایران محبوب تر هستند. 
سیم بکسل آسانسوری گوستاولف آلمان که معمولا در ساختار آن از یک استرند به رنگ سبز رنگ استفاده شده و معمولا با نوار مشخصات در داخل آن عرضه میشود دارای انعطاف بسیار بالا، استحکام مناسب و طول عمر بسیار بالا می باشد.
 سیم بکسل آسانسوری گوستاولف آلمان بصورت مغز کنفی و مغز فولادی در سایز های مختلف در بازرگانی هارد وایر همراه با ضمانت اصل بودن کالا قابل عرضه می باشد.


درباره سیم بکسل نتاب 
سیم بکسل های نتاب دارای تعداد استرند بالا بوده و معمولا به دو ساختار 19 استرندی و 35 استرندی که در هر استرند آن 7 رشته سیم قرار گرفته است تولید میشوند. مغزی سیم بکسل های نتاب در واقه سیم بکسل استیل می باشد و بافت ریز آنها سبب بالا بودن انعطاف آن میشود. 
نوع بافت سیم بکسل نتاب بگونه ای است که جهت گردش و باز شدن لایه های درونی و بیرونی در خلاف جهت هم می باشد و از این رو در گردش به هر سمت ساعت گرد و پاد ساعتگرد یکی از لایه های درونی یا بیرونی در برابر باز شدن مقاومت میکند.
 از سیم بکسل های نتاب در تاور کرین ها استفاده میشود چرا که مقاومت آنها در برابر گردش از ایجاد گشتاور و در اصطلاح لنگر بار جلوگیری می کند. به سیم بکسل های نتاب در اصطلاح سیم بکسل پوست ماری نیز گفته میشود.

ویژگی های سیم بکسل حفاری 
سیم بکسل های حفاری معمولا دارای 6 استرند بوده و برای داشتن انعطاف مناسب معمولا با مغزی الیافی و پلاستیکی تولید و عرضه میشوند.
 سیم بکسل های بکار رفته در صنایع حفاری معمولا دارای دو خصلت مهم می باشند که عبارتند از تنسایل بالا و مقاومت در برابر ضربه (ضربه ناشی از استارت کار ماشین و ضربه ناشی از تغییر جهت حرکت) و دیگری مقاومت حرارتی بالا برای کار در شرایط محیطی دشوار.
 ساختار سیم بکسل های حفاری معمولا از نوع سیل می باشد و این سیم ها معمولا چپگرد می باشند. طول عمر سیم بکسل های حفاری به سبب سایش بالایی که دارند و البته دمای بالای کاری آنها یکی از چالش های پیش رو در انتخاب این نوع سیم می باشد
. برای افزایش طول عمر سیم بکسل حفاری ساختار های ویژه ای مانند کمپکت وجود دارند که مفتول سیم بکسل دارای پروفیل گرد نیست بلکه در جهاتی دارای سطوح تخت می باشد که مقاومت سایشی را افزایش دهد. فروشگاه سیم بکسل هارد وایر عرضه کننده انواع سیم بکسل های حفاری در سایز های مختلف می باشد. .

کیفیت سیم بکسل حفاری چطور مشخص می شود
 سیم بکسل های حفاری که با ساختار استاندارد (با قطر برابر مفتولها در سر تا سر سیم) و یا با ساختار سیل تولید میشوند کیقیت های متفاوتی دارند که موثر بر میزان سایش لایه های داخلی آن و طول عمر سیم بکسل حفاری می باشد.
 میزان انعطاف نیز که با خم کردن قابل تست می باشد از فاکتور های دیگر موثر بر کیفیت و قیمت سیم بکسل حفاری می باشد. اگر پس از خم کردن و رها کردن سیم بکسل حفاری بصورت کامل در طی زمان بسیار کوچک به شکل اولیه در آمد سیم دارای انعطاف مناسب و کیفیت بالایی می باشد. 
همچنین در تست ظاهری سیم بکسل حفاری اولا مغزی داخلی نباید از لایه های بیرونی قابل رویت بوده و یا بیرون زده باشد و همچنین مفتولها دارای پلیسه نباشند. وجود پلیسه بر روی مفتول ها و خوردگی های سطحی مفتول که باعث ایجاد خراش بر روی پوست می باشند نشان از کیفیت پایین مفتول های بکار رفته در ساختار سیم بکسل حفاری دارد.

سیم بکسل (طناب فولادی)
 از به هم پیوستن سیم، لایه سیم و مغزی تولید می شود.این محصول باید حتما در جای خشک و سرپوشیده نگهداری شوند.برای باز کردن سیم بکسل از روی قرقره یا کلاف باید دقت زیادی داشت زیرا از حساسیت بالایی برخوردار می باشند تا از گره خوردن و آسیب دیدن آن جلوگیری شود
. لازم به ذکر است که انواع مغزی سیم بکسل ها بسته به کارایی آنها متفاوت می باشد و از دو نوع مغزی الیافی و فولادی استفاده میگردد و با با توجه به کاربرد مورد نظر با نیروهای کششی مختلفی تولید می شود
.به طور کلی سیم بکسل از سه نوع ماده اولیه تولید می گردد:
 ۱- مفتول فولادی بدون روکش یا غیر گالوانیزه
 ۲- مفتول فولادی گالوانیزه
 ۳- مفتول فولادی استینلس استیل
 طنابهای فولادی از نظر نوع تاب به دو نوع معمولی و لنگ ساخته می شوند.
 طنابهای با تاب معمولی: این نوع طناب دوام بیشتری به از هم بازشدن یا گره خوردن داشته و در برابر فشار زیاد، له شدن و تغییر شکل ظاهری مقاومت بیشتری دارد. اما متاسفانه مقاومت و دوام آن در برابر ساییده شدن و قابل انعطاف بودن طناب کمتر از طنابهای با تاب لنگ می‌باشد. 
طنابهای با تاب لنگ: این نوع طناب جهت تاب مفتول در یک رشته با جهت تاب رشته‌ها در طناب یکی می‌باشد. مقاومت طنابهای با تاب لنگ در برابر ساییده شدن  بیشتر از طنابهای با تاب معمولی است اما هنگام کار با آنها باید مواظب  گره خوردن و باز شدن این نوع طناب باشیم.
 زیرا این طناب به سرعت از هم باز می شود. بطور کلی به کار گیری طنابهای با تاب معمولی آسانتر و کاربرد بیشتری  دارد اما در مواردی مثل آسانسورهای باری و مسافری که مقاومت و دوام  بیشتری در برابر سایش مورد نظر است تاب لنگ کاربرد بیشتری می تواند داشته باشد. سیم بکسل ها معمولا از ۴ نوع بافت به وجود می آیند:
۱-بافت سیل،
 ۲- بافت وارینگتون،
 ۳-بافت فیلر 
 ۴- بافت استاندارد.

 سیم بکسل : طناب فولادی یا سیم بُکسِل (به انگلیسی: Wire rope) نوعی طناب است که از الیاف فولاد ساخته می‌شود و مجموعه‌ای از سیم، لایه سیم و مغزی است. الیاف فولادی به صورت مارپیچ به هم تابیده شده و یک طناب را تشکیل می‌دهند، تعدادی طناب نیز به طور مارپیچ به همراه یکدیگر به دور یک مغزی تابیده شده و تشکیل طناب قطورتری را می‌دهند.
 طناب فولادی در سال ۱۸۳۴ توسط یولیوس آلبرت در شهر کلاستال آلمان و برای استفاده در معادن اختراع شد. مغزی دو نوع مغزی برای طناب فولادی وجود دارد:
 مغزی الیافی مغزی فولادی بافت طناب طناب فولادی می‌تواند دارای سه بافت کلی باشد: بافت سیل (Seale) بافت فیلر (Filler) بافت وارینگتون (Warrington Seale) 
سیم بکسل چیست و چه کاربردی در صنایع دارد ؟
 سیم بکسل ، طنابی فولادی است که معمولا از طریق تاباندن تعدادی رشته سیم فلزی به دور یک هسته مفتولی شکل از جنس فولاد ساخته می شود. قطر سیم های بکسل معمولا از آنچه با آن برچسب زده شده اند بیشتر است (هرگز کمتر از آن نیست). هسته مرکزی سیم بکسل ها قسمت اصلی آن بوده و تعیین کننده خواص خمشی آنهاست و میزان نیرویی که می توانند تحمل کنند را نیز مشخص می کند.
 مغزی سیم بکسل میتواند از جنس پنبه ، کنف ، فولاد و یا پروپیلن باشد که با توجه به سایز و نوع کاربرد آن و ضریب ایمنی آن ، میتوان از مغزی های متفاوت استفاده نمود . سیم بکسل در تمامی صنایع کوچک و بزرگ کاربرد دارد چرا که هر جا صحبت از جابجایی کالا ویا لیفتینگ باشد ، سیم بکسل در آن نقش اساسی خواهد داشت . 
ولی بطور کلی سیم بکسل ، در کارخانجات و کارگاههای کوچک و بزرگ ، شرکتهای حفاری ، بنادروکشتیرانی ، شیلات و ماهیگیری ،کشتی سازی ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، معادن ، حمل و نقل وصنایع ریلی , صنایع خودرو ، صنعت برق و سدسازی ، شرکتهای آسانسوری ، شرکتهای ساختمانی و دیگر صنایع کاربرد دارد . 
در هر حال عنوان طناب فولادی (سیم بکسل( هم در مورد طنابهای فولادی قدرتمندی بکار می رود که در معادن مورد استفاده است و هم در مورد طنابهای فولادی ظریفی که در ترمز دوچرخه ها مصرف می شود.
 این عنوان هم در مورد طنابهای ثابتی که پل های معلق را با نیروی فوق العاده نگهداری می کند و هم درباره طنابهای مورد استفاده در آسانسور و جرثقیل ها که همیشه در حال حرکت هستند بکار می رود. بنابراین طنابهای فولادی می توانند انوع مختـلف و کاربردهای گـوناگون داشته باشند. 

سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل (طناب فولادی) از به هم پیوستن سیم، لایه سیم و مغزی تولید می شود.این محصول باید حتما در جای خشک و سرپوشیده نگهداری شوند.برای باز کردن سیم بکسل از روی قرقره یا کلاف باید دقت زیادی داشت زیرا از حساسیت بالایی برخوردار می باشند تا از گره خوردن و آسیب دیدن آن جلوگیری شود. 
لازم به ذکر است که انواع مغزی سیم بکسل ها بسته به کارایی آنها متفاوت می باشد و از دو نوع مغزی الیافی و فولادی استفاده میگردد و با با توجه به کاربرد مورد نظر با نیروهای کششی مختلفی تولید می شود.به طور کلی سیم بکسل از سه نوع ماده اولیه تولید می گردد:
 ۱- مفتول فولادی بدون روکش یا غیر گالوانیزه
 ۲- مفتول فولادی گالوانیزه
 ۳- مفتول فولادی استینلس استیل 
طنابهای فولادی از نظر نوع تاب به دو نوع معمولی و لنگ ساخته می شوند. طنابهای با تاب معمولی: این نوع طناب دوام بیشتری به از هم بازشدن یا گره خوردن داشته و در برابر فشار زیاد، له شدن و تغییر شکل ظاهری مقاومت بیشتری دارد. اما متاسفانه مقاومت و دوام آن در برابر ساییده شدن و قابل انعطاف بودن طناب کمتر از طنابهای با تاب لنگ می‌باشد. طنابهای با تاب لنگ: این نوع طناب جهت تاب مفتول در یک رشته با جهت تاب رشته‌ها در طناب یکی می‌باشد. مقاومت طنابهای با تاب لنگ در برابر ساییده شدن  بیشتر از طنابهای با تاب معمولی است اما هنگام کار با آنها باید مواظب  گره خوردن و باز شدن این نوع طناب باشیم. زیرا این طناب به سرعت از هم باز می شود. بطور کلی به کار گیری طنابهای با تاب معمولی آسانتر و کاربرد بیشتری  دارد اما در مواردی مثل آسانسورهای باری و مسافری که مقاومت و دوام  بیشتری در برابر سایش مورد نظر است تاب لنگ کاربرد بیشتری می تواند داشته باشد. سیم بکسل ها معمولا از ۴ نوع بافت به وجود می آیند:
۱-بافت سیل،
 ۲- بافت وارینگتون،
 ۳-بافت فیلر 
و ۴- بافت استاندارد.
 اجزای سیم بکسل اجزای مختلف سیم بکسل را در ادامه می‌توان مشاهده نمود که شامل Core، Wire، Center Wire، Wire rope، Strand می‌باشد که به تفکیک  در شکل زیر مشاهده خواهند شد. چیدمان های مختلفی برای انواع سیم بکسل وجود دارد اما موارد مطرح شده در شکل زیر برای تمام سیم بکسل ها یکسان بوده و با کمی دقت می‌توان آن ها را مشاهده نمود.

اجزای سیم بکسل نحوه صحیح اندازه گیری سیم بکسل برای اندازه گیری قطر سیم بکسل روش های مختلفی وجود دارد که بهترین روش استفاده از کولیس می‌باشد، اما نکته قابل توجه برای اندازه گیری نحوه گرفتن کولیس دور سیم بکسل با توجه به اجزای سیم بکسل می‌باشد.
 در تصویر زیر نحوه صحیح گرفتن کولیس برای اندازه گیری قطر سیم بکسل مشاهده خواهد شد
 نحوه اندازه گیری سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل
  نحوه اندازه گیری سیم بکسل انواع سیم بکسل های گوستاوولف ایران تحقیقات گسترده بر روی هر آنچه مربوط به کاربرد سیم بکسل، آسیب های آن و انواع سیم بکسل های موجود در بازارهای بین المللی توسط کارشناسان مجرب و دل سوز ما در گوستاوولف ایران انجام شده است. 
این تحقیقات  ما را قادر بدان کرده است که نه تنها به افزایش تنوع محصولات در این صنف، بلکه به مطالعه دقیق محصولات و خصوصیاتی که در این باره در ذیل وجود دارد پرداخته ایم. 
بازرگانی گوستاولف ایران سیم بکسل های گوستاولف مخصوص آسانسور، بریدون و کیس وایر این اختیار در دسترس شما مشتریان عزیز می‌باشد که نه تنها از طریق این اطلاعات، سیم بکسل مورد نیاز مصرف خویش را در دست داشته باشید، بلکه با اختیار داشتن دانشی که از طریق این کادر مجرب در اختیارتان قرار داده شده می توانید بیشترین بازده را از سیم بکسل خود در طی فرایند مصرف و نحوه نگهداری آن داشته باشید.
 برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به برگه تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 
سیم بکسل‌های ۱۹*۶ با هسته های فولادی وکنفی 
سیم بکسل های ۷*۱۹ نتاب
 سیم بکسل های ۳۷*۶ با هسته های فولادی و کنفی
 سیم بکسل های ۷*۳۵ نتاب (پوست ماری) 
سیم بکسل های ۱۹*۸هشت رشته مغز کنفی و فولادی
 سیم بکسل۱۲*۶ بسیار نرم و قابل انعطاف برای تناژ بسیار پایین
 گواهینامه های تضمین کیفیت سیم بکسل سیم بکسل های وارداتی این بازرگانی در گریدهای ۱۷۷۰,۱۹۶۰TS  تولید شده و دارای گواهی های کیفیت و تولید می باشد.
 سیستم تضمین کیفیت سیم بکسل ها کلیه مفتول های تشکیل دهنده ی سیم بکسل های بازرگانی گوستاوولف ایران به صورت جداگانه مورد آزمایش کشش قرار گرفته اند و مقدار نیرویی که برای استفاده به کاربر پیشنهاد می‌گردد، کمتر از ۱/۴ قدرت اصلی یا نیروی گسیختگی می‌باشد
به عنوان مثال برای سیم بکسل ۱۰ میلی متر FC (کنفی) نیروی گسیختگی آن ۵۰۰۰ کیلوگرم می‌باشد ولی در جدول محاسبات ما آن را برای بار حداکثر ۱۲۰۰ کیلوگرم پیشنهاد نموده‌ایم.
 تاریخچه سیم بکسل استفاده از طناب برای کارها و فعالیت روزمره انسان از دیرین و قرن های پیشین، قدمت دارد، که احتمالا به دوران ماقبل تاریخ برمی گردد، زمانی که انسانهای اولیه برای بستن ، اتصال، کشیدن و حمل کردن و بالابردن اجسام (مانند بالابر های امروزی) از چیزی مانند طناب استفاده می کردند.
 شاید این احتمال وجود داشته باشد که استفاده انسانهای اولیه از چیزی مثل “طناب” به صورت طبیعی و ساخته شده از گیاهان مانند درخت انگور، الیافی از درخت خرما و مانند این ها بوده، پس از بررسی کارشناسان بر روی یک فسیل که از قرون پیشین پیدا شده نشان داد که: “قدمت وجود طناب حدود ۱۵٫۰۰۰ سال قبل از میلاد بوده است” “ مصریان باستان احتمالا” از اولین و متمدن ترین انسانهایی بودند
 که با روشهای گوناگون موفق به ساختن طناب از پاپیروس، پوسته های درخت خرما، کتان، نی، چرم و پوست و موی حیوانات شدند، در این صورت تولید طناب به حدود ۳٫۵۰۰ الی ۴٫۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد. در اواسط   (بین قرن ۱۳ تا ۱۸) از طناب یا اصطلاحا” “Ropewalks” به غیراز کارهای روزمره، در معادن و دریانوردی و ساختمان سازی (مانند بالابر) استفاده می شد.
 لئوناردو دا وینچی طراح و معمار نامدار ایتالیایی طرح اولیه دستگاه بافت طناب را تهیه کرد که همانند بسیاری از طرحها و اختراعات او هرگز ساخته نشد. چه زمانی طناب های نخی و کنفی تبدیل به سیم بکسل شدند؟
 اولین سیم بکسل تابیده شده توسط “ویلهلم آگوست ژولیوس آلبرت” “Wihelm August Julius Albert” آلمانی اختراع شد. “آلبرت مخترع سیم بکسل می باشد
.” با توجه به اینکه در گذشته در معادن از زنجیر نقاله و طنابهای الیاف گیاهی با قرقره و بالابر استفاده می کردند، رطوبت معدن و اصطکاک طناب با دیوارهای سنگی و کشش آنها به دلیل از هم گسیختگی آنها باعث شده بود عمر بسیار کوتاهی داشته باشند
، آلبرت در این فکر بود که برای این مشکل چاره ای پیدا کند،
 و لذا در سالهای ۱۸۳۲ الی ۱۸۳۳ با استفاده از تکنیک کهن ریسندگی، به صورت دستی رشته های مفتول فلزی را به صورت سه تایی به هم تابید تا مانند یک رشته شود، سپس سه و یا چهار عدد از این رشته ها را با استفاده از یک رشته سیم به صورت یک هسته در مرکز به دور آن تابید نخستین بار سیم بکسل دست ساز ویلهلم آگوست ژولیوس آلبرت( برای بالابر) به طول ۳۸۴ متر در جولای سال ۱۸۳۴ برای استفاده در معدن نقره کارولین (Clausthal Caroline) واقع در کوههای (Harz) استفاده شد. سیم بکسل بالابری که از آن استفاده می شد،
 دارای قطری به ضخامت حدود ۱۷ میلیمتر بود که از سه رشته سیم فولادی به یکدیگر بافته شده که دارای قطری حدود ۳٫۵ میلیمتر بود و این سه رشته با تابیدن بر دور هسته مرکزی سیم بکسل اصلی را تشکیل داده بود.
 در همان سالها سیم بکسلی که آلبرت مخترع آن بود بقدری مشهور شد که تا چند مدت بعد از اختراع آن، به آن “سیم بکسل آلبرت” “Albert Ropes” می گفتند.
 رابرت استرلینگ نووال مخترع دستگاه سیم بکسل تاب در همان سالها یک آلمانی دیگر به نام “آندرو اسمیت” “Andrew Smith” با استفاده با اعمال روش های گوناگون بر روی سیم بکسل “آلبرت” و با تکنیک Ropewalk سعی کرد ناهنجار بودن(سفت و صیقل نداده شده) و سفتی آنرا تا حدودی کاهش داده و شرایط استفاده از آنرا مناسبتر کنند.
 آندرو با الگوبرداری از شیوه سیم پیچی “آلبرت” در ساخت سیم بکسل، سعی کرد با استفاده از یک سری قرقره و چرخ دنده که به صورت انبوه در هم مخلوط شده بود و با چرخاندن کلی آنها رشته سیم ها از قرقره ها باز و در نقطه کانونی با برخورد به هم ترکیب شده و  چرخیدن مداوم در هم بافته شده و به نقطه مقابل رسیده و در آنجا بوسیله سیستمی کوچکتر رشته سیم ها یکدست شده از دستگاه خارج می شدند. نهایتا”در سال ۱۸۴۰ با تکمیل و طراحی “دستگاه تولید سیم بکسل
”، موفق شد بافتن سیم بکسل را به صورت خودکار انجام دهد. انواع بافت سیم بکسل سیم بکسل به طور معمول  دارای ۴ نوع بافت می باشد، که انواع بافت ها به شرح زیر است:
 بافت سیل (Seale): در این نوع بافت، در هر رشته سیم  تعداد مفتولهای هر رج که دور مفتول هسته  قرار می‌گیرد برابر هم می باشند. ضخامت مفتولهای رج خارجی بیش از ضخامت مفتولهای رج داخلی است ولی در هر ردیف ضخامت کلیه مفتولها برابر می باشند. به دلیل ضخامت مفتولهای خارجی، این نوع سیم بکسلها ها دارای مقاومت سایشی بالایی می باشند
. بافت وارینگتون (Warrington): در بافت وارینگتون هر تار سیم یا طناب در رج خارجی دارای مفتولهای ضخیم و نازک بصورت یکی در میان است. به دلیل ترکیب مفتولهای ضخیم و نازک در رج بیرونی، سیم بکسل های با بافت  وارینگتون دارای انعطاف بیشتری نسبت به ریسمانهای سیل هستند.
 بافت فیلر (Filler): در بافت فیلر ضخامت مفتولها در تمامی رج ها مساوی می باشد. در فضای خالی بین مفتولها رج بیرونی و رج درونی مفتولهای نازکی قرار می‌گیرند که فیلر نامیده می‌شوند. سیم بکسل های با بافت  فیلر دارای سطح فلزی بیشتری بوده و از قابلیت انعطاف و مقاومت سایشی بالاتری برخوردار می‌باشند.
 بافت استاندارد (Standard): در این نوع بافت، ضخامت کلیه مفتولهای تشکیل دهنده هر رشته سیم یکسان می باشد.
 سیم بکسل های با بافت استاندارد به دلیل داشتن قابلیت انعطاف بالا دارای کاربردهای بسیار متنوعی در رشته‌های گوناگون صنعتی می باشند
. طریقه بافتن سیم بکسل سیم بکسل‌ها در کارخانه های سیم بکسل بافی با طول‌های مختلف طبق سفارش کارخانه ی  مصرف کننده بریده شده و نوک آنها را بصورت مشبک از هم باز نموده و سپس دم گیره بسته می‌شود. سرهای مشبک شده پس از اینکه بصورت حلقه ای در آمدند، سر سیم تار به تار، توسط سمبه و چکش و گازانبر در سیم اصلی می‌بافند
. هر تار از سیم بکسل باید حتماً سه مرتبه بافته شو
. طول بافت سیم بکسل باربلند کن نباید از ۲۵-۲۰ برابر قطر سیم بکسل کمتر باشد. طول بافت سیم بکسل با قطر ۱۵ ملیلمتر باید ۳۷۵-۳۰۰ میلیمتر باشد و هر ۵ میلیمتر اضافه بافت لازم است از ۲۸ به بالا ۵ مرتبه هر رشته باید بافته شود.
 سیم بکسل از نقطه گلوی حلقه آن تا آخرین نقطه بافت کمتر از ۵۰ سانتیمتر نباید باشد. از ضخامت یا قطر ۲۷ میلیمتر به بالا ۷۵ سانتیمتر طول بافت لازم می باشد. سیم بکسل از نظر بافت سیم بکسل‌ها از نظر بافت بر اساس جهت بافت کلاف‌های آن نام گذاری می‌شوند. 
اگر جهت کلاف‌ها از چپ به راست تابیده شده باشد، با علامت z روی سیم بکسل علامت گذاری شده است و آنرا راست بافت می گویند. اگر جهت کلاف‌ها از راست به چپ تابیده شده باشد، با علامت s روی سیم بکسل نشان داده می‌شود و آنرا چپ بافت می گویند.
 برای تهیه سیم بکسل بالابرنده یا بلند کننده بار از سیم بکسل صلیبی راست بافت و چپ بافت استفاده می‌شود. سیم بکسل‌های صلیبی یا دو طرفه نیروی کششی را بهتر تحمل می‌کنند،
 در صورتی که سیم بکسل‌های یکطرفه میل به بازشدن و شل گردیدن بافت‌ها و رشته‌ها دارند و قابلیت انعطاف و مقاومت پوششی بیشتری را دارا می باشند، اما کمتر در جرثقیل ها مورد استفاده قرار می‌گیرند
.باید توجه داشت که از سیم بکسل‌های یکطرفه جهت بلند کردن بار نباید استفاده کرد. شرکت های معتبر سیم بکسل در دنیا در ادامه لیستی از برخی از وب سایت های شرکت های ساخت سیم بکسل را مشاهده خواهیم کرد.
 Wire ropes industries 
Steel Wire Rope Southwest 
Wire Rope West Coast Loos and Company 
Wire Rope 
در بازرگانی گوستاوولف انواع مختلف سیم بکسل در سایز های مختلف وجود داشته که میتوان توضیحات هر کدام را در ادامه مشاهده فرمایید.
 ضمنا جهت خرید و دریافت مشاوره رایگان در مورد مدل های مختلف به بخش تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید
. همچنین اطلاعات مربوط به انواع آسیب های وارده به این محصول نیز در بخش مربوط به منوی سیم بکسل قابل مشاهده است. گروه بازرگانی
 با توکل به خدا و تلاش بسیار زیاد درصدد راضی نگهداشتن مشتریان گرانقدر این بازرگانی است.ما در تلاشیم درهای بسته شده به روی پیشرفت و تعالی کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران را یک به یک بگشاییم
.ما در تلاش هستیم تا بتوانیم سیم بکسلهای اروپایی استاندارد بالا را وارد کشور کنیم و همچنین تمام تلاش خود را بکار بسته ایم تا چند سال آینده بهترین سیم بکسلها را با بالاترین استانداردهای جهانی در کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران تولید و به جهان عرضه کنیم.و در این راه دشوار همکاری تمامی ارگانهای دولتی و غیردولتی را صمیمانه پذیرا هستیم.
اطلاعات بیشتر چند مورد سیم بکسل
 [Image: سیم بکسل نتاب پوست ماری]
   سیم بکسل نتاب پوست ماری سیم بکسل با بافت خاص جهت ارتفاعات بلند در تاورکرینها مقاوم دربرابر پیچش و تاب خوردن جزِِئیات
 [Image: سیم بکسل آسانسوری۱۹*۸]  
 سیم بکسل آسانسوری۱۹*۸ سیم بکسلهای بافت خاص مخصوص آسانسور و صنایع بالابر جزئیات
 [Image: سیم بکسل استیل]
   سیم بکسل استیل سیم بکسلهای مقاوم دربرابر رطوبت و زنگ زدگی جزئیات چند مورد سیم بکسل 
[Image: سیم بکسل جرثقیلی۳۷*۶] 
  سیم بکسل جرثقیلی۳۷*۶ سیم بکسل فولادی ترم مناسب  بزرگ جزِِئیات
 [Image: سیم بکسل هفت لا کنف بالابری]
   سیم بکسل هفت لا کنف بالابری سیم بکسلهای بافت خاص برای تجهیزات بالابر ساختمانی جزئیات 
[Image: سیم بکسلهای روکشدار ] 
  سیم بکسلهای روکشدار سیم بکسلهای مقاوم دربرابر رطوبت و زنگ زدگی برای مصارف خاص جزئیات چرا شما گوستاوولف ایران را انتخاب میکنید 
[Image: Animation1]
 ایمان به پروردگار متعال ایمان به خدا از بالاترین ارزشهای انسانی در تمام جهان هستی است که از بدیها جلوگیری میکند صداقت در کسب و کار راستگویی در کسب حلال باعث زیاد شدن مشتری میشود قیمت و کیفیت مناسب واردات از بهترین ومعتبرترین شرکتها با بالاترین استانداردهای جهانی بخش سربرگ های عمودی طناب فولادی مدیریت قدرتمند 
[Image: 2fdat2byaql59seb]
 همه چیز در باره سیم بکسل همه چیز در مورد سیم بکسل
/سیم بکسلهای آسانسور
/سیم بکسل آسانسوری
/بستن بست یا کرپی سیم بکسل سیم بکسل مخصوص آسانسور بافت ۱۹*۸ یا اصطلاحا” ۸ رشته سیم بکسل آسانسوری آلمانی
/سیم بکسل گوستاوولف آلمان
/طناب فولادی
/بست سیم بکسل
/کرپی سیم بکسل طناب فولادی (سیم بکسل) 
عنوان طناب فولادی (سیم بکسل )
 هم در مورد طنابهای فولادی قدرتمندی بکار می رود که در معادن مورد استفاده است و هم در مورد طنابهای فولادی ظریفی که در ترمز دوچرخه ها مصرف می شود. 
این عنوان هم در مورد طنابهای ثابتی که پل های معلق را با نیروی فوق العاده نگهداری می کند و هم درباره طنابهای مورد استفاده در آسانسور و جرثقیل ها که همیشه در حال حرکت هستند بکار می رود.
 بنابراین طنابهای فولادی می توانند انوع مختلف و کاربردهای گوناگون داشته باشند. منظور از طناب فولادی بطول کلی مجموعه ای از مفتول های فولادی است که بدنه واحدی را تشکیل می دهند.
 طناب فولادی شامل یک بخش مرکزی بنام مغزی است که چند رشته (استرند) بدور آن بصورت مارپیچ تابیده میشود. هر رشته از چند مفتول که بطور مارپیچ دور یک مفتول مرکزی قرار میگیرد، تشکیل می شود.


سیم بکسل – سیم تاب سیم: فلز –
 سیم تاب: سیم تابیده شده آشنایی با سیم بکسل- (( سیم تاب)) هدف از این نوشته: 
اشنایی با سیم بکسل ها- اشاره به نکاتی که کمتر مورد توجه هستند
 ایمنی سیم بکسل ها برای وارد نمودن و تحمل بارهای کششی از سیم تاب ها استفاده می کنیم. مهمترین ویژگی سیم تاب ها، خاصیت انعطاف آنها برای تغییر جهت نیرو است. ساخت سیم بکسل ها: سیم تاب از تعدادی رشته های فولادی که بهم تابیده شده اند ساخته شده است. هر یک از رشته های فولادی را یک نخ می نامیم.
 از پیچیده شدن چند نخ بدور یکدیگر، یک ریسمان و از پیچیده شدن چند ریسمان بدور یک ریسمان مرکزی، یک سیم تاببوجود می آید.ریسمان مرکزی را گاهی فولادی و گاهی غیر فولادی (الیاف مصنوعی- کنفی) می سازند. [Image: sim1] سیم بکسل های با مغز فولادی، قدرت تحمل بار بیشتری را خواهند داشت.
 سیم بکسل های مغز کنفی(غیر فولادی) انعطاف بیشتری دارند و بهتر روغن کاری می شوند. مغز انها مثل یک انباره روغن برای آنها عمل می کنند. سعی خواهد شد قضیه سیم تاب را از دیدگاه بهره بردار و کسانی که با آن کار می کنند بررسی کنیم.
 انتخاب سیم بکسل:
 عمده مشخصات و طول سیم تاب مورد نیاز در کتابچه های جرثقیلی که قرار است برای آن سیم تاب خریده شود آمده است. در کتاب هر دستگاه برای هر قسمت مثل وینچ بار- وینچ دکل مشخصات ویژه مورد نیاز برای خرید سیم بکسل آمده است.
 بهترین راهنما مشخصات کتابچه دستگاه است. فقط دو مشکل در این رابطه جود دارد. اول اینکه مشخصات یاد شده در کتاب ممکن است در بازار پیدا نشده و خرید آنها سخت باشد. 
دوم اینکه ممکن است مشخصات یکسان باشد ولی مارک و جنس مورد نیاز در بازار نباشد. هر دو این حالت ها ما را ناگزیر از انتخاب و قضاوت می کنند. انتخاب جایگزین برای سیم بکسل کار سختی است و تجربه زیادی لازم دارد. هر تغییری در مشخصات عوارضی خواهد داشت که باید در نظر گرفته شوند.
 آشنایی با بازار در این وضع ارزشی برابر با دانش فنی دارد. مثلاً زمانی سیم بکسل مارک ELEPHANT کره ای، بسیار قابل اعتماد تر از سیم بکسل های مارک های معروف اروپایی و آمریکایی و میزان تقلب در آن بسیار کمتر بود. خرید سیم تاب: سیم تاب مثل روغن، برنج و چای یک جنس فلهّ ای است.
 با نگاه کردن به سیم بکسل، بعضی چیزها را می توان فهمید. مثلاَ گالوانیزه است یا نیست، مغز فولادی است یا نیست. اگر مقطع را هم داشته باشیم بافت و اجزاء آنها را هم میتوانیم ببینیم ولی این دانسته ها ما را در برابر یک سیم بکسل تقلبّی یا نامرغوب نامناسب ایمن نمیکند. قضیه خیلی شبیه خرید روغن موتور است.
 با آزمایش برخی چیزها به دانسته های ما اضافه می شود ولی هیچ یک از این دانسته ها و معلومات، جایگزین خرید سیم بکسل از یک مرکز مطمئن با یک مارک مطمئن نیست. 
توصیه می شود: 
حتماَ از یک فروشگاه مطمئن یک سیم بکسل با مارک شناخته شده و بصورت قرقره آک بند بخرید و حتماَ شناسنامه و پلاک داشته باشد. در موارد حساس آزمایش هم ضروری است.
 توصیه می شود انتخاب سیم بکسل، خرید و تحویل گرفتن و حمل آن به انبار یا کارگاه با خرید، همزمان باشد. همان چیزی را بخرید و ببرید که به شما نشان داده اند و انتخاب کرده اید.
 یعنی با پول یا اعتبار، وانت یا کامیونت و کارشناس به فروشگاه بروید. اصول کار با سیم تاب را بشناسید و اگر در مواقع خرید دیدید که رعایت نشده اند، به اصالت سیم تاب شک کنید.
 (قرقره سیم تاب- تمیزی سیم تاب- سر و ته سیم تاب)
 سیم تاب ها مثل رولبرینگ و بلبرینگ ها، ظاهری قوی و خشن و باطنی حساس و آسیب پذیری دارند. ودرست مثل آنها، کمتر سیم تابی به عمر واقعی خودش می رسد
 چون حمل و بارگیری غلط (شکستن قرقره چوبی و ….) باز کردن نادرست (باز کردن سیم از روی قرقره بدون چرخانیدن قرقره) کثیف کاری (افتادن سیم وی خاک و آلودگی آن) بستن نادرست (رعایت نکردن قوس و جهت خمش سیم تاب عدم اعمال فشار اولیه برای بستن روی وینچ و …..) شروع بکار نا درست (آب بندی نکردن و فشار ناگهانی) و کار و نگهداری نادرست باعث می شوند
 خیلی زودتر از آنکه جنس سیم تاب باعث خرابی آن شود، سیم بکسل غیر قابل استفاده گردد. در چنین شرایطی، سیم بکسل های مرغوب و نامرغوب چندان تفاوتی در عمل نشان نمی دهند و همین باعث جسارت متقلبانی شده است
 که مغز کنفی سیم بکسل را با یک سیم بکسل فولادی تقریباً هم قطر جابجا می کنند و با این کار مثلاً، سیم بکسل مغز کنفی را به مغز فولادی تبدیل می نمایند
. هر کجا هم که مغز فولادی تقلبی تمام شد، بدون اینکه ترس از قطعی مغز فولادی تقلبی و عدم پیوستگی آن داشته باشند، کار را با رشته جدیدی ادامه می دهند. سیم بکسل تحت چه نیروهایی قرار می گیرد؟ 
۱-کشش سیم بکسل برای تحمل کشش ساخته شده است. تحمل کشش تابعی است از مقطع موثر سیم بکسل و جنس آن. جنس سیم را هم نمی توان فقط با ترکیب آلیاژی آن سنجید،
 اگرچه تا حدّ زیادی با کمک ترکیب آلیاژ سیم بکسل شناسنامه آن بدست می آید ولی این همه قضیه نیست. هر قدر سیم بکسل قطر بیشتری داشته باشد، و فضای خالی بین نخ ها و رشته ها کمتر باشد و جنس مرغوب داشته باشد، توان تحمل نیروی کشش آن بیشتر است. برای جنس سیم بکسل سازنده آن و تا حدّی ازمایشات مقاومت تعیین کننده هستند
۲-خستگی و خمش– هر بار سیم تاب از داخل قرقره ای رد شود، خم و راست می شود. قرقره و وینچ، قرقره سر دکل و قرقره های قلاب هم باعث خم و راست شدن سیم بکسل می شوند
خم و راست شدن هم نیروهای متناوب کشش و فشار به سیم ها وارد کرده آنها را خسته می کند. به تدریج ترکهای خستگی روی سیمها پیدا شده، باعث شکستن آنها می شود. سیم تاب هایی که نخ آنها قطر کمتری دارند، نرم تر هستند و به خستگی مقاومت بیشتری دارند. قر قره هایی که قطر بیشتری دارند،
 سیم بکسل را کمتر اذیت می کنند. پس برای دور شدن از خرابی خستگی، قطر نخ های سیم تاب کمترو قطر قرقره بیشتر به ما کمک خواهند کرد. خوردگی شیمیایی- همان زنگ زدن: سیم بکسل اگر خوب روغن کاری نشده باشد، گالوانیزه نباشد و در یک محیط فعال شیمیایی قرار داشته باشد مثل کنار دریا، در معرض خراب شدن بدلیل زنگ زدگی قرار می گیرد.
 خوردگی شیمیایی از سطح فلز شروع به کار می کند بنابراین: 
۱- هر قدر سیم تاب دارای نخ های بیشتر و نازک تری باشد، سطح خوردگی بیشتری دارد و بیشتر زنگ می زند و سطح مقطع موثر ان کمتر می شود. هر قدر نخ ها نازک تر باشند، اثر زنگ زدگی و خوردگی شیمیایی روی آنها شدیدتر است. عمق خوردگی ۱/۰ میلیمتر برای یک نخ ۵/۰ میلیمتری بسیار فاجعه بار تر است تا برای یک نخ یک میلیمتری. پس در شرایط نگرانی از خوردگی، سیم تاب های درشت باف تر بهتر عمل می کنند.
 استهلاک کاری: اجزاء سیم بکسل مانند یک دستگاه مکانیکی، با یکدیگر درگیر و با محیط اطراف هم واکنش دارند. در اثر این درگیری ها، استهلاک کاری معمولی بوجود می آید. تمیز نگه داشتن و روغن کاری نگهداری سیم تاب در بالا بردن عمر کاری آن بسیار مهم است.
 فشارهای کاری که در زمان عبور سیم بکسل از قرقره ها و نشستن روی وینچ و ابتدا و انتهای سیم بکسل وارد می شوند، بیشترین استهلاک رابه سیم بکسل وارد می کنند. سایش ومالش ریسمان ها و نخ های سیم بکسل به بدنه قرقره ها و به یکدیگر باعث کم شدن قطر نخ ها وکم شدن قطر کلی سیم بکسل خواهد شد.
 در روی قرقره وینچ، رشته های سیم بکسل یکدیگر را له می کنند زیرا فشارها در این جاها بخصوص ردیف دوم سیم روی وینچ، فشارهای نقطه یی هستند. قرقره های نامناسب یا فرسوده هم سیم مناسب را بشدت خراب می کنند. 
بدرفتاری: عمل نکردن به روش درست کار با سیم بکسل بویژه در زمان نصب، وارد کردن بارهای ناگهانی و نگهداری ناکافی به سیم تاب ضررهای چند برابر ضررهای دوره کار کردن می زند.
 به شایع ترین آنها اشاره خواهد شد. آنچه سیم تاب را خراب و از تناسب برای ادامه کار خارج می کند، مجموعه ای از عوامل بالا است. خستگی، استهلاک کاری و زنگ زدگی بکمک یکدیگر مقطع موثر سیم تاب را به حدی کم می کنند که دیگر نمی تواند بار وارده را تحمل کرده و پاره می شود. 
اشاره کوتاهی به سه مورد در بازرسی، نصب و استفاده از سیم تاب ها خواهم داشت. اگر فرصتی شد مطالب بیشتری هم در این باره در همین سایت خواهد آمد.
 اماّ بهتر است برای دیدن عکسهای رنگی، توضیحات کاملتر و مطالب بهتر، مستقیماً به اینترنت مراجعه شود.
 جستجو با کلمات کلیدی:
 Wire Rope MANUAL
Wire Rope Inspection 
Wire Rope Failure Made 
Crane Accidents ̦
 Wire Rope
 را از دست ندهید
. لایه بیرونی سیم تاب که از قرقره رد می شود، بیشترین خمش را تحمل می کند. همین لایه محل درگیری با قرقره های سر دکل و قلاب بوده و فشار استهلاک روی این قسمت بیشتر است. 
(قسمت A)
 [Image: sim2] بر عکس، قسمت 
B با قرقره تماس ندارد، حداکثر خمش را تحمل نمی کند. ولی بدلیل سایش داخلی، می تواند فرسوده و شکسته شود. جالب اینکه پارگی سیم ها در این قسمت بسیار خطرناک تر از پارگی در قسمت 
A است زیرا خرابی های این قسمت کمتر دیده شده و مورد توجه قرار می گیرند. از طرف دیگر، جرثقیل های جدید دارای قرقره های پلاستیکی بزرگ از جنس پلی آمید بوده و فرسایش کمی را به قسمت
 A وارد می کنند. قسمت 
A، که معمولاً در گذشته به عنوان نشانه استهلاک سیم بکسل کنترل می شد، ممکن است سالم و خوب به نظر بیاید در حالی که قسمت 
B دارای مشکل است. به همین جهت نشانه در قسمت 
B سه برابر اهمیت نشانه در قسمت 
A را دارد. نقطه A را قلّه و تپه و 
B را دره می نامند. پارگی سیم ها در دره ها و هر پارگی غیر از قلّه ها خطرناک و لازم است برای بازدید انها از یک ” گزن” استفاده و لای سیم بکسل را باز و مغز آنرا از نظر شکستگی سیم ها بازدید کنیم.
 پس فقط با دیدن ظاهر خوب سیم تاب، درباره باطن ان قضاوت نکنیم. سیم تاب های نتاب (نچرخ) نصب شده روی تاور کرین های جدید بسیار در این مورد آسیب پذیر هستند
. وقتی سیم تاب را روی قرقره جرثقیل نصب می کنیم، اگر تعداد قرقره های قلاب و دکل زیاد و پر شده باشند و طول دکل زیاد شده باشد نیازمندسیم تاب زیادی هستیم که باید روی قرقره وینچ جرثقیل جمع شوند
. لایه اول سیم تاب روی قرقره مشکل زیادی ندارد بویژه اکر سطح وینچ جرثقیل شیار داشته باشد و سیم ما با قطر درست باشد. (اگر روی قرقره وینچ شیار داشته باشد ولی سیم ما قطر نامناسب با شیارها را نداشته باشد
، خطر خرابی سیم تاب حتمی است مثل بستن پیچ و مهره ای با دنده نزدیک به هم ولی ناجور). 
اگر در یک قرقره وینچ بیش از یک لا سیم پیچیده شده باشد، از ابتدای لایه دوم در هر دور در یک نقطه دو سیم بصورت متقاطع از وی یکدیگر رد می شوند که باعث لِهیدگی و خرابی آنها می شود. راه فراری از این مشکل نداریم
. فقط می توان هر از گاهی (بسته به شدت و ساعت کاری جرثقیل) ، سیم را از روی قرقره وینچ باز کرده حدود ۳۰ سانتیمتر آن را ببریم و دوباره نصب کنیم.
 به این ترتیب، در طول عمر سیم تاب روی وینچ، فشار وارده فقط به یک نقطه نیامده و سیم تاب از این بابت دچار خسارت منجربه تعویض نمی شود. ***** یک سیم تاب از چند ریسمان ساخته شده است که بدور یک هسته و ریسمان مرکزی پیچیده شده اند. (تابیده شده اند) (چپ گرد یا راست گرد) یک ریسمان از چند نخ درست شده که بدور هم پیچیده یا تابیده شده اند
. (چپ گرد یا راست گرد). وقتی یک سیم تاب تحت کشش قرار می گیرد، ابتدا سعی می کند از زیر بار فرار کرده و خود را به اصطلاح راحت کند. لذا سعی دارد تاب یا پیچ خود را باز کرده و نیرویی را که می خواهد آنرا بِکشد،
 با اضافه شدن طول (باز شدن تاب) جبران کند. اگر تاب و جهت پیچش همه اجزاءِ سیم تاب یکی و هم جهت باشد، سیم تلاش خواهد کرد تا زیر بار بچرخد و خود را دراز و راحت کند
. اگر سیم تاب بتواند بچرخد، اتفاقات ناجور چندی خواهد افتاد که مطلوب نیستند. مثلا سیم های قلاب دور هم می پیچند یا بار می چرخد یا سیم پاره می شود. معمولاً سعی می شود جهت تابیدن نخ های ریسمان با جهت تابیدن ریسمان ها یکی نباشد
. اگر ریسمان ها راست گَرد و نخ ها چپ گرد باشند، سیم تاب تمایل کمتری به چرخیدن خواهد داشت چرا که عده ای می خواهند بطرف راست باز شوند و راخت شوند و عده ای به طرف چپ.
 این ساده ترین راه برای مقابله با چرخیدن سیم بکسل بوده و به سیم تاب هاییکه جهت چرخش نخ ها و ریسمان ها متفاوت باشند، Regular Layمی گویند. در سیم تاب های کلاس بالاتر ترکیب های دیگری برای بافت سیم بکسل استفاده می شود که پیچیده تر هستند. اگر جهت چرخش سیمها و ریسمان ها یکی باشند، به سیم تاب Lang Lay می گویند. 
این سیم تاب ها در مقابل کشش شروع به پیچیدن می کنند
و البته مزایایی هم دارند از جمله دوام بیشتر به سایش و معایبی هم دارند از جمله حساس تر بودن به استفاده غلط. مطالب فوق در هر کتابجه سیم بکسل با عکس و توضیح بیشتر آمده است. چرا اینجا تکرار شده اند؟ 
سیم بکسل های Lang Lay را برای وینچهایی که دو سر آنها ثابت است (مثل وینچ دکل) استفاه می کنیم.
 اگر یک سر سیم Lang Lay آزاد باشد، سیم زیر بار شروع به چرخیدن می کند.
 معمولاً در کارگاهها تلاش برای نگهداشتن بار با صحنه های خطرناکی همراه است اما ّ این همهٔ مسئله نیست. نکته اصلی اینکه در سیم تاب های Lang Lay ، با چرخیدن سیم تاب و آزاد شدن بار از روی محیط سیم تاب، مغز فولادی با بار تنها می ماند! 
مثل بستن بار با دو سیم بکسل از یک نقطه که طول آنها متفاوت باشد. 
معلوم است که همه بار را سیم کوتاهتر تحمل خواهد کرد.
در چنین شرایطی، به مغز فولادی سیم فشارهای خارج از حد وارد شده و آنرا از بین می برد و زمینه خسارت شدید به سیم بکسل و پاره شدن آنرا بسیار زودتر از حد انتظار با ظاهر نسبتاً خوب (فقط ممکن است کاهش و لاغری قطر محسوس باشد یا یکی دوتا نخ پاره شده از جاهایی بیرون بزند) فراهم می کند.
 سیم بکسل – سیم تاب سیم: فلز – سیم تاب: سیم تابیده شده آشنایی با سیم بکسل- (( سیم تاب)) هدف از این نوشته: اشنایی با سیم بکسل ها- اشاره به نکاتی که کمتر مورد توجه هستند- ایمنی سیم بکسل ها برای وارد نمودن و تحمل بارهای کششی از سیم تاب ها استفاده می کنیم.
 مهمترین ویژگی سیم تاب ها، خاصیت انعطاف آنها برای تغییر جهت نیرو است. ساخت سیم بکسل ها: سیم تاب از تعدادی رشته های فولادی که بهم تابیده شده اند ساخته شده است. هر یک از رشته های فولادی را یک نخ می نامیم
. از پیچیده شدن چند نخ بدور یکدیگر، یک ریسمان و از پیچیده شدن چند ریسمان بدور یک ریسمان مرکزی، یک سیم تاببوجود می آید.ریسمان مرکزی را گاهی فولادی و گاهی غیر فولادی (الیاف مصنوعی- کنفی) می سازند.
 [Image: sim1] سیم بکسل های با مغز فولادی، قدرت تحمل بار بیشتری را خواهند داشت. سیم بکسل های مغز کنفی(غیر فولادی) انعطاف بیشتری دارند و بهتر روغن کاری می شوند. مغز انها مثل یک انباره روغن برای آنها عمل می کنند. سعی خواهد شد قضیه سیم تاب را از دیدگاه بهره بردار و کسانی که با آن کار می کنند بررسی کنیم. 
انتخاب سیم بکسل: عمده مشخصات و طول سیم تاب مورد نیاز در کتابچه های جرثقیلی که قرار است برای آن سیم تاب خریده شود آمده است. 
در کتاب هر دستگاه برای هر قسمت مثل وینچ بار- وینچ دکل مشخصات ویژه مورد نیاز برای خرید سیم بکسل آمده است. بهترین راهنما مشخصات کتابچه دستگاه است. فقط دو مشکل در این رابطه جود دارد. اول اینکه مشخصات یاد شده در کتاب ممکن است در بازار پیدا نشده و خرید آنها سخت باشد
. دوم اینکه ممکن است مشخصات یکسان باشد ولی مارک و جنس مورد نیاز در بازار نباشد. هر دو این حالت ها ما را ناگزیر از انتخاب و قضاوت می کنند. انتخاب جایگزین برای سیم بکسل کار سختی است و تجربه زیادی لازم دارد. هر تغییری در مشخصات عوارضی خواهد داشت که باید در نظر گرفته شوند. آشنایی با بازار در این وضع ارزشی برابر با دانش فنی دارد.
 مثلاً زمانی سیم بکسل مارک ELEPHANT کره ای، بسیار قابل اعتماد تر از سیم بکسل های مارک های معروف اروپایی و آمریکایی و میزان تقلب در آن بسیار کمتر بود. خرید سیم تاب: سیم تاب مثل روغن، برنج و چای یک جنس فلهّ ای است.
 با نگاه کردن به سیم بکسل، بعضی چیزها را می توان فهمید. مثلاَ گالوانیزه است یا نیست، مغز فولادی است یا نیست. 
اگر مقطع را هم داشته باشیم بافت و اجزاء آنها را هم میتوانیم ببینیم ولی این دانسته ها ما را در برابر یک سیم بکسل تقلبّی یا نامرغوب نامناسب ایمن نمیکند. قضیه خیلی شبیه خرید روغن موتور است. 
با آزمایش برخی چیزها به دانسته های ما اضافه می شود ولی هیچ یک از این دانسته ها و معلومات، جایگزین خرید سیم بکسل از یک مرکز مطمئن با یک مارک مطمئن نیست.
 توصیه می شود: حتماَ از یک فروشگاه مطمئن یک سیم بکسل با مارک شناخته شده و بصورت قرقره آک بند بخرید و حتماَ شناسنامه و پلاک داشته باشد. 
در موارد حساس آزمایش هم ضروری است. توصیه می شود انتخاب سیم بکسل، خرید و تحویل گرفتن و حمل آن به انبار یا کارگاه با خرید، همزمان باشد. همان چیزی را بخرید و ببرید که به شما نشان داده اند و انتخاب کرده اید. یعنی با پول یا اعتبار، وانت یا کامیونت و کارشناس به فروشگاه بروید.
 اصول کار با سیم تاب را بشناسید و اگر در مواقع خرید دیدید که رعایت نشده اند، به اصالت سیم تاب شک کنید.
 (قرقره سیم تاب- تمیزی سیم تاب- سر و ته سیم تاب)
 سیم تاب ها مثل رولبرینگ و بلبرینگ ها، ظاهری قوی و خشن و باطنی حساس و آسیب پذیری دارند. ودرست مثل آنها، کمتر سیم تابی به عمر واقعی خودش می رسد چون حمل و بارگیری غلط 
(شکستن قرقره چوبی و ….) 
باز کردن نادرست (باز کردن سیم از روی قرقره بدون چرخانیدن قرقره) 
کثیف کاری (افتادن سیم وی خاک و آلودگی آن) بستن نادرست
 (رعایت نکردن قوس و جهت خمش سیم تاب عدم اعمال فشار اولیه برای بستن روی وینچ و …..)
 شروع بکار نا درست (آب بندی نکردن و فشار ناگهانی) و کار و نگهداری نادرست باعث می شوند خیلی زودتر از آنکه جنس سیم تاب باعث خرابی آن شود، سیم بکسل غیر قابل استفاده گردد.
 در چنین شرایطی، سیم بکسل های مرغوب و نامرغوب چندان تفاوتی در عمل نشان نمی دهند و همین باعث جسارت متقلبانی شده است که مغز کنفی سیم بکسل را با یک سیم بکسل فولادی تقریباً هم قطر جابجا می کنند و با این کار مثلاً، سیم بکسل مغز کنفی را به مغز فولادی تبدیل می نمایند. هر کجا هم که مغز فولادی تقلبی تمام شد
، بدون اینکه ترس از قطعی مغز فولادی تقلبی و عدم پیوستگی آن داشته باشند، کار را با رشته جدیدی ادامه می دهند. سیم بکسل تحت چه نیروهایی قرار می گیرد؟
 ۱-کشش– سیم بکسل برای تحمل کشش ساخته شده است. تحمل کشش تابعی است از مقطع موثر سیم بکسل و جنس آن. جنس سیم را هم نمی توان فقط با ترکیب آلیاژی آن سنجید، اگرچه تا حدّ زیادی با کمک ترکیب آلیاژ سیم بکسل شناسنامه آن بدست می آید ولی این همه قضیه نیست. هر قدر سیم بکسل قطر بیشتری داشته باشد، و فضای خالی بین نخ ها و رشته ها کمتر باشد و جنس مرغوب داشته باشد، توان تحمل نیروی کشش آن بیشتر است. برای جنس سیم بکسل سازنده آن و تا حدّی ازمایشات مقاومت تعیین کننده هستند.
 ۲-خستگی و خمش– هر بار سیم تاب از داخل قرقره ای رد شود، خم و راست می شود. قرقره و وینچ، قرقره سر دکل و قرقره های قلاب هم باعث خم و راست شدن سیم بکسل می شوند. خم و راست شدن هم نیروهای متناوب کشش و فشار به سیم ها وارد کرده آنها را خسته می کند. به تدریج ترکهای خستگی روی سیمها پیدا شده، باعث شکستن آنها می شود. سیم تاب هایی که نخ آنها قطر کمتری دارند، نرم تر هستند و به خستگی مقاومت بیشتری دارند
. قر قره هایی که قطر بیشتری دارند، سیم بکسل را کمتر اذیت می کنند. پس برای دور شدن از خرابی خستگی، قطر نخ های سیم تاب کمترو قطر قرقره بیشتر به ما کمک خواهند کرد. خوردگی شیمیایی- همان زنگ زدن: سیم بکسل اگر خوب روغن کاری نشده باشد، گالوانیزه نباشد و در یک محیط فعال شیمیایی قرار داشته باشد مثل کنار دریا، در معرض خراب شدن بدلیل زنگ زدگی قرار می گیرد. خوردگی شیمیایی از سطح فلز شروع به کار می کند بنابراین: 
۱- هر قدر سیم تاب دارای نخ های بیشتر و نازک تری باشد، سطح خوردگی بیشتری دارد و بیشتر زنگ می زند و سطح مقطع موثر ان کمتر می شود. هر قدر نخ ها نازک تر باشند، اثر زنگ زدگی و خوردگی شیمیایی روی آنها شدیدتر است. عمق خوردگی ۱/۰ میلیمتر برای یک نخ ۵/۰ میلیمتری بسیار فاجعه بار تر است تا برای یک نخ یک میلیمتری.
 پس در شرایط نگرانی از خوردگی، سیم تاب های درشت باف تر بهتر عمل می کنند. استهلاک کاری: اجزاء سیم بکسل مانند یک دستگاه مکانیکی،
 با یکدیگر درگیر و با محیط اطراف هم واکنش دارند. در اثر این درگیری ها، استهلاک کاری معمولی بوجود می آید. تمیز نگه داشتن و روغن کاری نگهداری سیم تاب در بالا بردن عمر کاری آن بسیار مهم است. 
فشارهای کاری که در زمان عبور سیم بکسل از قرقره ها و نشستن روی وینچ و ابتدا و انتهای سیم بکسل وارد می شوند، بیشترین استهلاک رابه سیم بکسل وارد می کنند. سایش ومالش ریسمان ها و نخ های سیم بکسل به بدنه قرقره ها و به یکدیگر باعث کم شدن قطر نخ ها وکم شدن قطر کلی سیم بکسل خواهد شد.
 در روی قرقره وینچ، رشته های سیم بکسل یکدیگر را له می کنند زیرا فشارها در این جاها بخصوص ردیف دوم سیم روی وینچ، فشارهای نقطه یی هستند. قرقره های نامناسب یا فرسوده هم سیم مناسب را بشدت خراب می کنند. بدرفتاری: عمل نکردن به روش درست کار با سیم بکسل بویژه در زمان نصب، وارد کردن بارهای ناگهانی و نگهداری ناکافی به سیم تاب ضررهای چند برابر ضررهای دوره کار کردن می زند. به شایع ترین آنها اشاره خواهد شد.
 آنچه سیم تاب را خراب و از تناسب برای ادامه کار خارج می کند، مجموعه ای از عوامل بالا است. خستگی، استهلاک کاری و زنگ زدگی بکمک یکدیگر مقطع موثر سیم تاب را به حدی کم می کنند که دیگر نمی تواند بار وارده را تحمل کرده و پاره می شود. اشاره کوتاهی به سه مورد در بازرسی، نصب و استفاده از سیم تاب ها خواهم داشت. 
اگر فرصتی شد مطالب بیشتری هم در این باره در همین سایت خواهد آمد. اماّ بهتر است برای دیدن عکسهای رنگی، توضیحات کاملتر و مطالب بهتر، مستقیماً به اینترنت مراجعه شود. جستجو با کلمات کلیدی:


سیم بکسل لیست برخی سیم بکسل های  سیم بکسل در ایران است .
 سیم بکسل ارائه شده توسط بازرگانی دارای ویژگیها و خصوصیات منحصر به فردی می باشد که همکاران و هم چنین مشتریان دائمی آن ، همیشه آن را گواهی می کنند .
 برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از سیم بکسل ها و مشاهده جداول مربوط به مشخصات هر سیم بکسل روی تصویر مربوط به هر یک از سطح مقطع ها کلیک کنید
 [Image: سیم بکسل 7*35 نتاب ( پوست ماری ) ]
 سیم بکسل نتاب پوست ماری سیم بکسل ۷*۱۹ نتاب
 [Image: سیم بکسل S(19) + FC * 8] ۸*S(19) + FC سیم بکسل [Image: سیم بکسل W(19) + FC * 8] ۸*W(19) + FC سیم بکسل
 [Image: سیم بکسل 19*6 + FC] ۶*۳۷ + FC سیم بکسل [Image: سیم بکسل 19*6 + IWRC] ۶*۱۹ + IWRC سیم بکسل

Image: سیم بکسل 37*6 + FC] ۶*۳۷ + FC سیم بکسل [Image: سیم بکسل 37*6 + IWRC] ۶*۳۷ + IWRC سیم بکسل کلمات کلیدی :
 سیم بکسل , سیم بکسل نتاب 
, سیم بکسل نازک , سیم بکسل کلفت 
, سیم بکسل سیدحمید , سیم بکسل گستاولف
 , سیم بکسل گوستاولف , سیم بکسل آلمانی 
, سیم بکسل چینی, بکسل سیدحمید , خرید سیم بکسل ,
 بهترین سیم بکسل, Compacted Rope – ۶Strand IWRC (Steel Core),
 بافت و پرس انواع سیم بکسل صنعتی و سایز بزرگ این بازرگانی با داشتن انواع دستگاههای پرس سیم بکسل از سایزهای ریز تا سایزهای فوق درشت میتواند سیم بکسلهای صنعتی مورد نیاز راهسازی:صنایع پتروشیمی:صنایع حفاری
:کارخانجات:ساختمان سازی و سایر مصارف صنعتی را تامین نماید
] مهارت های گروه توانایی ساخت و تولید ابزارها صادرات به سایر کشورها واردات سیم بکسلهای استاندارد بالا داشتن قیمت رقابتی سرویس هایی که به مشتریان ارائه میشود تهیه و توزیع انواع سیم بکسل گروه ما با استفاده از تجربیات وعلم تجارت بین المللی کالاهای خود را از بهترین کارخانجات اروپایی و آسیایی با استانداردهای بالا تهیه میکند
 مشاهده جزئیات واردات سفارشی گروه ما با استفاده از امکانات وسیع در امر واردات و تجربیات و نیروهای متخصص در امور گمرکات قادر است
 کلیه کالاهای مجاز به ورود به کشور شما را با بهترین قیمت برایتان وارد نماید مشاهده جزئیات ارسال سیم بکسل به تمام نقاط ایران با سفارش کالا توسط مشتری در کمترین فرصت ممکن کالا به دست مشتری خواهد رسید مشاهده جزئیات تلاش بازرگانی سیدحمید برای صنعت تولید سیم بکسل
گروه بازرگانی سیدحمید با توکل به خدا و تلاش بسیار زیاد درصدد راضی نگهداشتن مشتریان گرانقدر این بازرگانی است.ما در تلاشیم درهای بسته شده به روی پیشرفت و تعالی کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران را یک به یک بگشاییم
.ما در تلاش هستیم تا بتوانیم سیم بکسلهای اروپایی استاندارد بالا را وارد کشور کنیم و همچنین تمام تلاش خود را بکار بسته ایم 
تا چند سال آینده بهترین سیم بکسلها را با بالاترین استانداردهای جهانی در کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران تولید و به جهان عرضه کنیم.و در این راه دشوار همکاری تمامی ارگانهای دولتی و غیردولتی را صمیمانه پذیرا هستیم.
اطلاعات بیشتر لیست قیمت ها سیم بکسل فولاد و کنف۱۹*۸ سیم بکسل آسانسوری/
قیمت سیم بکسل سایز ۶٫۵میلیمتر آسانسوری سیم بکسل سایز ۸میلیمتر آسانسوری
 سیم بکسل سایز ۱۰میلیمتر آسانسوری سیم بکسل سایز ۱۱میلیمتر آسانسوری
 سیم بکسل سایز ۱۲ و ۱۳میلیمتر آسانسوری ثبت سفارش سیم بکسل فولاد۳۷*۶ سیم بکسل جرثقیل 
/قیمت سیم بکسل فولاد۳۷*۶سایز ۸ و ۱۰ میلیمتر سیم بکسل فولاد۳۷*۶سایز ۱۲ و ۱۴ میلیمتر سیم بکسل فولاد۳۷*۶سایز ۱۶ و ۱۸ میلیمتر سیم بکسل فولاد۳۷*۶سایز ۲۰ و ۲۲ میلیمتر سیم بکسل فولاد۳۷*۶سایز ۲۸/۲۶/۲۴تا ۵۰میلیمتر ثبت سفارش سیم بکسل نتاب پوست ماری سیم بکسلهای گالوانیزه
 استیل سیم بکسلهای نتاب ۷*۳۵ در سایزهای مختلف سیم بکسلهای نتاب ۷*۱۹ در سایزهای مختلف سیم بکسلهای گالوانیزه در سایزهای مختلف سیم بکسلهای استیل در سایزهای مختلف سیم بکسلهای خاص با بافتهای خاص جهت مصارف ویژه ثبت سفارشبرچسبها
انواع سیم بکسل
انواع سیم بکسل آسانسور
انواع سیم بکسل باربرداری
انواع سیم بکسل جرثقیل
انواع سیم بکسل جرثقیل سقفی
انواع سیم بکسل خودرو
انواع سیم بکسل ماشین
انواع سیم بکسل نازک
انواع سیم بکسل ها
انواع سیم بکسل گالوانیزه
سیم بکسل آسانسور
سیم بکسل استیل
سیم بکسل به انگلیسی
سیم بکسل جدول
سیم بکسل جرثقیل
سیم بکسل روکش دار
سیم بکسل ماشین
سیم بکسل نازک
سیم بکسل نتاب
سیم بکسل گوستاولف
فروش سیم بکسل
فروش سیم بکسل آسانسور
فروش سیم بکسل اصفهان
فروش سیم بکسل بالابر
فروش سیم بکسل در شیراز
فروش سیم بکسل روکش دار
فروش سیم بکسل مهاری
فروش سیم بکسل نازک
فروش سیم بکسل نتاب
قیمت سیم بکسل
قیمت سیم بکسل آسانسور
قیمت سیم بکسل روکش دار
قیمت سیم بکسل ماشین
قیمت سیم بکسل مهاری
قیمت سیم بکسل نازک روکش دار
قیمت سیم بکسل نمره 4
قیمت سیم بکسل نمره 6
قیمت سیم بکسل گوستاولف چین
متعلقات سیم بکسل
کاتالوگ سیم بکسل
کاتالوگ سیم بکسل گوستاولف